Rezonans

Dzisiaj rano wstałem, a za oknem deszcz. Nie mogłem uwierzyć. Po raz pierwszy nie obudziło mnie słońce. Poczułem się jakoś spokojniej. Przyznam, że czekałem na tą pogodę od dawna. Ona świetnie opisuje nastrój, jaki mam od kilku dni.

Pogoda weszła ze mną w rezonans. Czuję, jak się dzisiaj dobrze z nią dogaduję. Deszcz nie jest zbyt mocny, ale cały czas czekam na wielką ulewę, by stanąć w jej centrum. Taki ciepły zimowy deszcz. Zawsze uwielbiałem ulewy. Gdy miałem kilka, kilkanaście lat, pamiętam jak biegaliśmy z siostrą i kuzynami po kałużach na naszej działce w lesie. Można było wtedy zapomnieć o wszystkich troskach i problemach. Totalnie się oczyścić. Powietrze po takiej ulewie było rześkie, bez pyłu miasta.

Ostatnich parę dni, wprowadziło wiele zamieszania do mojego małego świata. Przeprowadzka z jednego mieszkania do drugiego. Dwa dni naprawdę ciężkiej, fizycznej pracy. Na praktyce dopiero zaczynam się odnajdować i pracować konstruktywnie. Cały czas mam poczucie nie rozwoju. Wiem, ze kropki można łączyć tylko patrząc wstecz, więc wciąż czekam na załapanie odpowiedniej perspektywy.

Zawsze zależy mi na tym, by jak najlepiej wykorzystywać czas, jaki został mi dany. Jednak teraz jestem w momencie, w którym zadałem sobie pytania: "Czy tak się dzieje, czy korzystam ze wszystkich możliwości, czy daję z siebie wszystko, czy żyje tak jak naprawdę chcę?".

Jestem w tym momencie, po którym trzeba podjąć kilka decyzji i zmienić kilka rzeczy. Mam nadzieję, że ten "brand new day" nadejdzie bardzo szybko. A gdy rano obudzi mnie słońce, będę wiedział, że znowu pogoda się ze mną świetnie dogaduje. Że jestem z nią w ciągłym rezonansie.

Komentarze

  1. Nowy napisales ze coś się działo, a nie napisałeś już co się działo i żadnych szczegółów;. Poetyzm poetyzmem ale ja jestem po prostu ciekaw co to za przeprowadzka, co tam robisz na praktyce, kogo tam poznajesz, z kim sie bujasz na mieście, może jakis komentarz po miesiącu odnośnie tego co napisałeś na początku swego pobytu? Coś się zmieniło? Noooowy ;

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty