To samo proszę

Bardzo zaskoczył mnie tutaj sposób rozliczania imprez. Nie płaci się tutaj za wstęp wchodząc na imprezę, za zamawiane przy barze rzeczy też się nie płaci. Dopiero gdy chcemy wyjść musimy zapłacić, za wszystko co spożyliśmy podczas imprezy. Jak to działa?

Wchodząc na imprezę, czy po prostu do lokalu, przy wejściu dostajemy karteczkę, na której najczęściej są wypisane wszystkie dostępne rzeczy w lokalu, np. soki, cola, kawa,herbata, browarki, drinki, coś do przegryzania, jak czegoś nie ma na karteczce, to po prostu się to tam wpisuje. Taka karteczka wygląda np. tak:

Następnie zamawiamy przy barze, albo u kelnera, co tylko chcemy. Osoba, u której zamawialiśmy robi krzyżyk w odpowiednim wierszu karteczki. Czyli jednym słowem, cały czas przy sobie nosimy nasz własny rachunek. Wychodząc podchodzimy do kasy i płacimy za wszystko co mamy zaznaczone na karteczce. Dostajemy przepustkę do wyjścia i tyle. Prawda że proste.

Myślę, że w Polsce by coś takiego nie przeszło. Już widzę mnóstwo podrobionych karteczek, na jedną cały czas zamawiamy, później płacimy za tą którą dostaliśmy na początku, a na nią wzięliśmy tylko jedną szklankę wody. Muszę przyznać, że to brazylijskie rozwiązanie bardzo mi się podoba. Musi się ono opierać na uczciwości, ale wygoda jest naprawdę duża. Jedynym niebezpieczeństwem jest to, że się zapomnimy i wydamy więcej niż wzięliśmy ze sobą pieniędzy. Na szczęście jeszcze mi się to nie zdarzyło, więc nie wiem jakie są konsekwencje.

Komentarze

 1. Nowy :D w Polsce tez to jest, może nie do końca tak samo, bo to jednak Polska :) W Spiżu tak jest na przykład, płacisz z góry za to co wypijesz i wejście, a przy kasie wydają Ci reszte :) Przekroczyć nie możesz tego co wpłaciłeś, ale za to nie nosisz takiej śmiesznej karteczki tylko kartę z kodem kreskowym :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Heh, tutaj jest odwrotnie;)
  Placisz na koncu imprezy, jednak to rozwiazanie Spizowe, tez wydaje sie byc sensowne. Co w momencie, kiedy zabraknie Ci kasy na kartce z kodem kreskowym? Czy musisz ja doladowac jakos?
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 3. no idziesz i sobie dopłacasz :) Polska wiesiu :) na kreske to se możesz wiesz.. ;] zapomniałem się podpisać, ale może to pomoże - ciś tam więcej jeszcze :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Heheh, Wiech Wiecha pozna, bez podpisywania;) Ciś:D

  OdpowiedzUsuń
 5. a co jak zgubisz karteczke? :D Za ile płacisz? Bo w spiżu to chyba ci po prostu przepada cała kasa, a tu klub wtapia? :

  Piter

  OdpowiedzUsuń
 6. No właśnie się nie dowiedziałem jak to działa w momencie gdy nie mamy kasy, albo karteczka nam przepadnie. Pytałem parę razy, ale nikomu z moich znajomych nic takiego się jeszcze nie przytrafiło, więc nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie. Jak się dowiem, to na pewno dam znać;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty