Ostatnia noc zimy

Jakiś czas temu, miałem nadzieję, że zima odpuści sobie ostatnie tygodnie, swojego kalendarzowego panowania. Nieoficjalnie odejdzie i da szanse wiośnie. Niestety, zima miała własny plan. Wzięła odwet za te kilka promieni wiosennego słońca. Pokazała, na co ją stać. Wzmogło to tylko zmęczenie wszystkich tych, których codziennie mijam na ulicy, oraz umocniło poglądy ludzi uważających globalne ocieplenie za jedną wielką ściemę.

Sam przedwcześnie zachłysnąłem się myślą, że wreszcie wyrwę się z zimowego snu, w którym nieraz przez wiele nocy tkwiłem z otwartymi oczami, bezskutecznie próbując zasnąć. A tu szykuje się kolejna noc spędzona przed komputerem i kilkoma kartkami notatek.

Ech. Wszystko stało się tak szybko. Już prawie koniec marca. Nie znalazłem metody, która pozwoliłaby mi zapanować nad coraz to dłuższą listą rzeczy do zrobienia. Takie błędne koło. Rozwijam jedną rzecz, to zaniedbuję pozostałe. Wiele z zaplanowanych rzeczy musiałem odłożyć. Jednak patrząc troszkę z góry, na to co działo się w moim życiu przez ostatnie miesiące, to muszę przyznać, że kierunek jakby dalej ten sam, tylko niektóre ścieżki inne.

To chyba nadchodząca wiosna, sprawiła że ostatnie dni wydają mi się jakieś lżejsze. To niesamowite zjawisko, jakim jest początek wiosny, pozwala mi z większym optymizmem i spokojem patrzeć przed siebie. Chyba nic dziwnego, przecież zaczyna się najpiękniejsza pora roku.


Spring Fever

A little bird, he told me so
He said come on, get on the go
Open your eyes the sky is full of butterflies
The blossoms on the trees stir up the honey bees
Spring makes my fever right

Spring fever, Spring is here at last
Spring fever, my heart's beating fast
Get up, get out spring is everywhere

Well if you feel the wanderlust
Just grab a car or hop a bus
In every town there's excitement to be found
So much is happening
Don't miss the joy of spring
The world's in love just look around

Spring fever comes to everyone
Spring fever, it's time for fun
Get up, get out spring is everywhere

Spring fever, it's Spring fever time
Spring fever, watch that fever climb
Get up, get out spring is everywhere

Spring is everywhere


Elvis Presley

Komentarze

Popularne posty